השוואת מחירי דירות: המולדת הצ'רקסית, ירדן, ישראל וטורקיה

 


אנו מציגים כאן מחיר ממוצע של מטר מרובע אחד של דירות בחלק מהמדינות שבה חיים הצ'רקסים. חלק מהמידע הוא על פי חישובים שעשינו של בתים המוצעים למכירה באתרי אינטרנט שונים וחלק אחר אספנו מאתרים ממשלתיים ולא ממשלתיים אשר עובדים בנושא הנדל"ן.

ירדן
על פי החישוב שלנו של 100 בתים אשר הוצעו למכירה באתר "ביות" הירדנית, מחיר ממוצע של מטר מרובע אחד של דירה בעיר עמאן הוא 1089 דולר. המחיר הנמוך של אחד הדירות שהוצעו למכירה באתר הוא 305 דולר למטר מרובע אחד. המחיר הגבוהה של אחד הדירות שהוצעו למכירה הוא 1500 דולר למטר מרובע אחד.

ישראל
במדינה זו לקחנו את המידע מכתבה שפורסמה באתר מאקו הישראלית בחודש אוגוסט 2023. על פי הדיווח של אתר זה המחיר הממוצע של מטר מרובע אחד של דירה בישראל הוא 6097 דולר. בעיר תל אביב המחיר הממוצע של מטר מרובע אחד של דירה הוא 15 אלף דולר. בירושליים 8430 דולר למטר מרובע אחד.

טורקיה
במדינה זו לקחנו את המידע מאתר "העיתון הרפובליקני". על פי הדיווח של אתר זה אשר התבסס על דיווח של הבנק המרכזי של טורקיה המחיר הממוצע של מטר מרובע אחד של דירה בטורקיה הוא 817 דולר. המחיר הממוצע של מטר מרובע אחד של דירה באיסטנבול הוא 1236 דולר. הדיווח הזה היה באוגוסט שנת 2023 .

המולדת הצ'רקסית
כאן לקחנו את המידע מהכתבות שיש באתר שלנו אדיג-נדל"ן. עיקר החישובים היו ברפובליקה של אדיגיאה. המחיר הממוצע באדיגיאה דומה פחות או יותר בשאר רחבי המולדת הצ'רקסית חוץ מהעיר סוצ'י אשר המחירים שם הוא אחד הגבוהים בכל הפדרציה הרוסית.
המחיר הממוצע של מטר מרובע אחד של דירה ברפובליקה של אדיגיאה הוא 990 דולר. המחיר הממוצע של מטר מרובע של דירה בעיר הבירה מאיקופ הוא 1050 דולר.
תגובות